دامپا

سقف های کاذب و آکوستیک آلومینیومی دامپا در رده سقف های متحرک ، بسته و دکوراتیو بوده و نمای غالب و قابل رؤیت دامپا عبارت است از سطوح با شیار و خطوط موازی که از پانل های آلومینیومی با عرض 10cm و 20cm و طول دلخواه ( حداکثر 600cm ) تشکیل شده است. دامپا زیر مجموعه ی مهمی از سقف های کاذب نواری را تشکیل داده و پانل تولید شده میتواند با نیروی سطحی و در جهت عرض پانل جا خورده و یا از جا خارج شوند. برای جلوگیری از پس زدن پانل جا خورده ، زبانه ای در سازه ی نگهدارنده ی آن ( یوچانل ) تعبیه شده تا در صورت درگیر شدن ( به صورت دستی ) ، قطعه را در جای خود قفل و ثابت نگه دارد.

دامپا

دامپا اولین بار در سال 1350 توسط شرکت صنایع آلومینیوم ( دورال ) و تحت لیسانس کارخانه ی دانمارکی DAMPA در ایران تولید و عرضه گردید. هم اکنون دامپا ، علاوه بر توسعه یکی از مناسب ترین گزینه های سقف کاذب اروپا میباشد. 

ویژگی های منحصر به فرد در شکل هندسی زیرسازی و پانل دامپا ، قابلیت نصب از پائین ، پنهان ماندن سازه نگه دارنده ، سفارش و تولید با رنگ و طول برش دلخواه ، عدم نیاز به فشار عمود بر پانل جهت جا خوردن و یا از جا خارج شدن ( که عامل مهمی در تدوام و عمر زیاد دامپا میباشد ) ، قابلیت تقویت از پشت ، ... عملا" این سقف را به عنوان سقفی بی بدیل، مورد استقبال فراوان مصرف کنندگان قرار داده و انگیزه تولید محصولات مشابه و با کیفیت گوناگون گردیده است. اگر چه بی توجهی در رعایت استاندارد های تولیدی و اجرایی ، شکل هندسی ، ضخامت ورق آلومینیوم مصرفی ، آلیاژ و سختی ورق آلومینیوم مصرفی ، کیفیت رنگ کاری ، محدودیت در ارتفاع و نوع آویز گیری ، تعداد و فاصله یوچانل کشی ، استفاده بموقع از شاسی آهنی و جوشکاری ، استفاده از پروفیل و مقاطع جانبی و استحکام بخش ، استفاده از ابزار آلات جدید و ماشین آلات پیشرفته ، پرسنل کار آزموده ، ... آسیب فراوانی به کیفیت اجرای برخی از پروژه های دامپا و جایگاه این محصول در کشور وارد کرده است ولی همچنان بدلیل ویژگیهای چون دسترسی آسان به پشت سقف ، غیر قابل اشتعال بودن ، مقاومت در مقابل باکتری و مواد شیمیایی و رطوبت ، قابل شستشو بودن ، داشتن رنگ های دلخواه ، آکوستیک بودن ، قابلیت اجرای همزمان در سقف و پیشانی ، قابلیت اجرا در سطوح بزرگ یک پارچه و تلفیقی و قوسی ، مقاومت در برابر فشار باد ، سبکی ، سرعت نصب زیاد ، ... گزینه ی مهم برای بیمارستانها ، استادیوم و سالن های ورزشی ، استخر های سرپوشیده ، مترو ، جایگاه های گاز و پمپ بنزین ، پست های برق و مراکز صنعتی ، مراکز آموزشی و تجاری ، کارخانجات مواد غذایی و بهداشتی و نساجی ... میباشد.

زیرسازی استاندارد تعریف شده برای یک متر مربع دامپا شامل ماکزیمم: یک متر ناودانی لبه رنگی + یک متر یوچانل + نیم متر تسمه آویز + یک عدد کلیپ رگلاژ میباشد. مقادیر مذکور برای اتاقی با ابعاد 4*4متر با اختلاف ارتفاع 0.5متر ( بین سقف کاذب و سقف اصلی ) محاسبه شده است. از آنجا که عامل تعیین مقدار زیرسازی دامپا محیط و عامل تعیین مقدار پانل دامپا مساحت میباشد ، نسبت واقعی زیرسازی لازم برای هر محل با محل دیگر متفاوت خواهد بود. به طور مثال اگر به جای فضایی با ابعاد  4*4متر ، 16 فضا با ابعاد 1*1متر ( سرویس بهداشتی ) داشته باشیم ، ضریب مصرف اقلام ( ارزانتر ) تسمه و کلیپ صفر ولی ضریب مصرف ناودانی چهار و یوچانل دو برابر میشود. از دیگر عوامل اثر گذار در مصرف زیرسازی دامپا: محل نصب ( داخل یا خارج از ساختمان بودن ) ، جهت نصب ، ارتفاع نصب ، ارتفاع آویز ، وجود شاسی آهنی ( آهنکشی ) ، یوچانل یدکی و اضافی بابت عوارض و تاسیسات جاسازی شده در سقف ، ... میباشد.

از دیگر مزایای سقف های کاذب نواری و از جمله دامپا میتوان قابلیت تقویت و استحکام بخشی ( با افزایش مصرف سازه اصلی نگهدارنده ) به اندازه لازم و دلخواه نام برد.

برای تولید دامپای طاها از کویل نواری ساده ( بدون رنگ ) آلومینیومی آلیاژ 3105 و سختی14/16 با ضخامت 0.5mm ( در مدل 10cm ) و ضخامت 0.7mm ( در مدل 20cm ) آلومینیوم پارس استفاده و پس از پایان عملیات فلزکاری ( شامل پانچ انواع سوراخدار ، خمکاری و برش با دستگاه رول فرمینگ ) قطعات تولید شده حدود 50 میکرون ( 0.05mm ) رنگ کوره ای و در دو بخش آماده تحویل و سفارشی عرضه میگردند.

محصولات
دامپا 10 سانتی ساده
دامپا 10 سانتی ساده
سقف کاذب آلومینیومی دامپا 1010 با لوازم زبرسازی استاندارد و رنگ دلخواه
واحد فروش: مترمربع
اطلاعات بیشتر
دامپا 10 سانتی سوراخ دار 1
دامپا 10 سانتی سوراخ دار 1
سقف کاذب آلومینیومی دامپا 1110 با لوازم زبرسازی استاندارد و رنگ دلخواه
واحد فروش: مترمربع
اطلاعات بیشتر
دامپا 10 سانتی سوراخ دار 2
دامپا 10 سانتی سوراخ دار 2
سقف کاذب آلومینیومی دامپا 1210 با لوازم زبرسازی استاندارد و رنگ دلخواه
واحد فروش: مترمربع
اطلاعات بیشتر
دامپا 20 سانتی ساده
دامپا 20 سانتی ساده
سقف کاذب آلومینیومی دامپا 1020 با لوازم زبرسازی استاندارد و رنگ دلخواه
واحد فروش: مترمربع
اطلاعات بیشتر

لوازم زیرسازی و متعلقات جانبی دامپا:

 نشان

 تصویر

 نام

 مشخصات

 ناودانی لبه  ناودانی لبه

 ناودانی لبه

 پروفیل آلومینیومی با رنگ پودری و طول 400cm - جهت تعین سطح تراز و اتصال دامپا به دیوار

 ناودانی دو لبه تخت 

 ناودانی دو لبه تخت

 ناودانی دو لبه تخت

 پروفیل آلومینیومی - با طول 400cm

 ناودانی دو لبه قائمه

 ناودانی دو لبه قائمه

 ناودانی دو لبه قائمه

 پروفیل آلومینیومی - با طول 400cm

 دریچه بازدید ساده

 دریچه بازدید ساده

 دریچه بازدید ساده

 پروفیل آلومینیومی - با طول 400cm

 ناودانی دو لبه گرد 90 درجه  ناودانی دو لبه گرد 90 درجه

 ناودانی دو لبه گرد 90 درجه

 پروفیل آلومینیومی - با طول 400cm

 ناودانی دو لبه گرد 135 درجه  ناودانی دو لبه گرد 135 درجه

 ناودانی دو لبه گرد 135 درجه

 پروفیل آلومینیومی - با طول 400cm

 پروفیل دور گریلیوم - نبشی / ناودانی  پروفیل دور گریلیوم - نبشی / ناودانی  پروفیل دور گریلیوم - نبشی/ ناودانی  

 دریچه بازدید اختصاصی

 دریچه بازدید مونتاژ شده

 دریچه بازدید اختصاصی

 پروفیل آلومینیومی - با طول 400cm

 دریچه بازدید اختصاصی

 دریچه بازدید - کنج 90 درجه

 دریچه بازدید اختصاصی 35*35

 پروفیل آلومینیومی - با برش فارسی 90 درجه و 35cm و پیچ و گونیای اتصال

 دریچه بازدید اختصاصی  دریچه بازدید - کنج 270 درجه  دریچه بازدید اختصاصی 55*55  پروفیل آلومینیومی - با برش فارسی 90 درجه و 55cm و پیچ و گونیای اتصال
 یوچانل  یوچانل

 یوچانل

 ورق گالوانیزه با ضخامت 1mm نورد و پانچ شده با طول 400cm - جهت نگه داشتن پانل های دامپا

 تسمه  تسمه آویز رول

 تسمه

 ورق رول گالوانیزه با ضخامت 1mm و پهنای 13mm - جهت اتصال کلیپ به سقف اصلی

 کلیپ کلیپ رگلاژ

 کلیپ

 قطعه برشکاری و خمکاری و آبکاری شده - جهت اتصال تسمه به یوچانل

 قلاب آویز قلاب آویز   قلاب آویز  
 گوشه 45 درجه  گوشه 45 درجه  گوشه 45 درجه  
 گوشه 90 درجه  گوشه 90 درجه  گوشه 90 درجه  
 گوشه 135 درجه  گوشه 135 درجه  گوشه 135 درجه  
 ست آویز فنری ست آویز فنری  ست آویز فنری  

دیتیل اجرایی و روش نصب دامپا

 

دیتیل اجرای دامپا

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه تزئینی طاها می باشد.